Millet Olmak
Mücahid Rıza Alper

Millet Olmak

 

Ülkemizde maalesef siyasi üslup birleştirici olmaktan ziyade ayrıştırıcı nitelik taşımaktadır, kardeşlik şuurunu kazanamamış kitleler ile Türkiye’nin hangi olumlu adımları atmasını beklemekteyiz? Maalesef birliktelik duygusu memleketimizin zor günlerinde ortaya çıkmakta, haricinde ise sağlayamadığımız bu kardeşlik duygusu yeniden ülkemizi zor durumlara sokmaktadır. Geçmişimizde sağcı-solcu, çağdaş-gerici kavgaları, soruyorum size ülkemize ne katmıştır? Vicdan sahibi politikacılar milleti suni gündemler ile oyalamamalı, toplumsal sorunlarımıza kulak vermelidir. Kabul edilsin ya da edilmesin Türkiye’nin işsizlik sorunu vardır, dış politika sorunu vardır, borçlanma sorunu vardır, terör sorunu vardır, gelir adaletsizliği sorunu vardır, tüm bu problemleri bizim için daha da içinden çıkılmaz bir hale sokan ise milletin meclisinde, milleti temsil edenlerin, milletin sorunlarına kulak vermemesinden kaynaklanmaktadır.

 Bu ülkenin asıl gündemi başkanlık sistemi değil 1300 lira maaş ile açlık sınırının altında yaşayan insanlarımızdır, bu ülkenin asıl gündemi  ‘’Diriliş Ertuğrul’’ değil tam aksine 3.493.000 işsiz insanımızdır, gündemimiz  ‘’sözde’’ dostumuz Avrupa Birliğinin bizim için hiçbir anlam ifade etmeyen kararları değil, Avrupa Birliğinin dayattığı eğitim müfredatının baskısı altında milli ve manevi değerlerinden kopan milyonlarca gencimizdir, bu ülkenin gündemi, ne olduğu belirsiz sosyal medya maymunları değil toprağımızdan toprak vermeyelim diye canından can veren aziz şehitlerimizdir.

Şimdi soruyorum size Avrasya Tüneli’nin ismi ‘’Mustafa Kemal Atatürk’’ mü ‘’Abdülhamid Han’’ mı olsun tartışmaları hangi muhtacın karnını doyuracak, hangi mağdurun mağduriyetini giderecektir? Siyasilerimiz büyük bir uzlaşı içerisinde oturmalı ve bu konuları ele almalıdır, Anadolu kalkındırılmalı, insanımızın refah seviyesi yükseltilmeli, yerli ve milli üretime dayalı bir politika izlenilmelidir. Her şeyden önce bu millete hizmet için var olan kurumlar ve şahıslar aklını başına almalıdır.

Milletimiz siyasilerden haklarını talep etmelidir, Sivaslı, Konyalı, Karabüklü, Elazığlı kardeşimin tarımı bitiyor, işsizliği artıyor, nesli ahlaksızlık furyası içinde yok oluyor, işte bizim temel problemlerimiz bunlardır, hepimiz aynı geminin yolcularıyız batarsak hep beraber batar, hedeflenen yere varılırsa yine beraber varacağız bize düşen millet olarak ülkemizin ve tüm insanlığın menfaatlerine uygun politikalar uygulamaktır. Avrasya Tünelinden önce adı konulması gereken daha birçok problemlerimiz bizi beklemektedir. İnşallah önümüzdeki günler memleketimiz için daha refahı yüksek ve huzuru temin edilmiş günler olur.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Toplumsal cinnet!
Toplumsal cinnet!
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi