Kayseri'de Kültür ve Sanat
Yasin Çıkrıkcı

Kayseri'de Kültür ve Sanat

Kayseri son yıllarda Kültür ve Sanat faaliyetlerinde çok büyük bir yol aldı. Bana göre Kayseri de Kültür – Sanat faaliyetleri 2011 yılında Mehmet Özhaseki Başkanın öncülüğünde “100 de 100 Kayseri” etkinliği ile başladı ve günümüzde de Mustafa Çelik Başkan ve ekibi bu faaliyetleri çok iyi şekilde sürdürüyor.

Kayseri de Özhaseki Başkandan sonra göreve gelen Mustafa Çelik ve ekibi Kültür ve Sanat faaliyetlerine daha da çok önem vermeye başladı. Mesela Ramazan aylarında “Ramazan Tırı” merkezdeki mahalleleri dolaşarak Ramazan akşamlarını eğlenceli bir hale getirirdi. Çelik Başkan ilçelerde de kültür-sanat faaliyetlerinin yetersiz olduğunu düşünerek Merkezde “Ramazan Sokağı”nı kurdu ve “Ramazan Tırı”nı ilçelere gönderdi.

Kültür Sanat faaliyetleri Büyükşehir Belediyesi tarafından her ay düzenli olarak açıklanıyor.30 gün boyunca birbirinden güzel faaliyetler gerçekleştiriliyor.

Kayseri de Tiyatro anlamında bir izleyici kitlesi oluşturabilmek açısından da aylık programlarda en fazla Tiyatrolara yer veriliyor. Tiyatro dışında da Konserler, Sohbetler ve Geziler düzenleniyor.

Kayseri halkı Büyükşehir Belediyesinin gerçekleştirmiş olduğu bu faaliyetlerinden oldukça memnun, ama Kayseri halkının Başkan Çelikten benim gördüğüm kadarıyla bir kaç tane istekleri var. Birincisi organizasyonların çoğunun yapıldığı Kadir Has Kültür merkezinin çoğu mahalleye uzak olması(Otobüsle gelenler için), dolayısıyla da program çıkışlarında yaşanan ulaşım sorunu. İkincisi ise Konser ve Gezi programlarının biraz daha artırılması.

Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve ekibinin gerekli çalışmayı yapacağına inanıyor ve Kayseri halkının biraz sabretmesi gerektiğini düşünüyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mehmet acar     0000-00-00 Emeğine kalemine saglik mükemmel bir yazı.. .
Mehmet     0000-00-00 Başarılarının devamını dilerim
Gülcan     0000-00-00 Tebrikler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi
Ayasofya’da yine bir fetih muştusu
Ayasofya’da yine bir fetih muştusu