Şuursuzlar Ayasofya Camii’ni Açamaz…
Mehmet Ali Kayacı

Şuursuzlar Ayasofya Camii’ni Açamaz…

Toplumun birlik ve beraberliğine ihtiyaç duyulan bu günlerde böyle istekli bir manşet atmaktan hiç haz almıyorum. Lakin bu ahvale beni sürükleyen, bağımlı bir milletin şov peşinde koşuyor olmasıdır.

Geçtiğimiz yıllarda bu konu üzerine bir tezimi kaleme almıştım, tekraren paylaşmak istedim ancak art niyetlerce yok edilen kelamı yeniden yazmak ve paylaşmak icap etti.

Bakınız…
Ayasofya’yı açamazlar demiyorum. Ayasofya’yı Camii olarak açamazlar diyorum.
Ayasofya’yı kimler açamaz sualine tek bir kelime ile nokta koyuyorum, “Şuursuzlar” açamaz.

Hele ki namaz kılamazlar hiç demiyorum. Aksine namaz kılarlar, fevkalade bir şov dahi yaparlar. Bunu kimler yapabilir, Ayasofya’yı açamayanlar yani kim bunlar “Şuursuzlar”.

Değerli arkadaşlar. Mesele bir işin rakamsal değeri yahut gövde gösterisi değildir.
Siz günde beş vakit değil 55 vakit namaz kılsanız üstüne bir de kıldığınız namazla her daim övünseniz. Bunun size ne yararı vardır. Söyler misiniz, bunu yapan kişi aldatan ve aldanan değil de nedir.

Sözü uzatmak istemiyorum. Çok kısa bir mesel ile konuyu kapatmak istiyorum.

Sizin ve benim elhamdülillah tüm yaratılmışların Rabbi olan Cenab-ı Allah, yine hepimizin şuurlandığı peygamberi olan Rasulullaha müjdeledi.

İman ve şuur hakikatince yetiştirilmiş olan İslam sancaktarı Fatih Sultan Mehmet Han ise, o temiz ve el-emin olan Peygamberin sözlerine nail oldu.

İşte bu silsile o kadar temiz ve İslam ki, bu neslin bir başka ederi, değerlenmiş neferi kıymetlenmedi. Bakınız…

Bu bahsini açtığım silsileye, siz yeni bir fetih dahili görebiliyor musunuz. Yahut bu emanetin sahiplerine yeni bir kıymetli geldiğine inanıyor musunuz. Açık konuşalım. Siz bir şuurlu nesil ve idare mekanizması ile birlikte olduğunuza emin misiniz?

Ey inananlar…
Rabbine inananlara seslenmiyorum. Onların gayet iyi anladığını hatta neler hissettiğini yaşayabiliyorum. Ancak, ey inananlar derken; şovmenlere seslenmek istiyorum. Siz, size seslenenlerin kimler olduğunu biliyor musunuz, yahut yoksa siz, sizi her geçen gün bir kurbağa haşlaması gibi sonsuz uykuya gönderenlerin kimlerle hareket ettiğini bilmiyor musunuz?

Neyse… Sözün özü.
Şuursuzlar Ayasofya Camii’ni Açamaz…

Bilin ki, Ayasofya Camimizde namaz kılınıyorsa ya şuurlu bir nesil gelmiştir ya da şovmenler iş başında ve uyutmayı sürdürüyordur.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı