Mücahidin Beş Şartı !!!
Sevgi Akcan

Mücahidin Beş Şartı !!!

Mümin inançlı kimseye denir. Bu vasfı 'Bela' cevabıyla zaten ezelden aldık. İnancında ihtiyatlı davrandığın vakit ise kamil mümin olursun. Kamil mümin olma yolunda bazı akideler ön plandadır. Bu akidelerdir seni sarsılmaz kılan..

Şimdi önünde 5 şart var. Bunları yerine getir ve seni sarsılmaz kılayım.Ha bu arada ezbercilik yok şartlar dip temizliği kıvamında olacak. Birinci şartım metni okudum ve onayladım kısmı yani şehadet. Şehadet şahit olmaktır.. Metne ve metnin içeriğine iman etmektir , tasdiklemektir. Canını şahit etmek isteyen şehadete sevdalı gençler vardır. Hakk yolunda can verip Mahkeme-i Kübra'da alnı parlayan gençler..Eşref-i Mahlukat'a ulaşıp tekrar tekrar şahit olmak isteyen gençler.. Ah bu gençler Rıza-i İlahi'ye ulaşmış ve kan vermiş fi sebilillah üzerine.. Ikinci şartım psikolog desteği. Her işinin sorunsuz geçeceğini düşündüysen , yanıldın. Hatalar yapacaksın , tevbe edeceksin ; secdede konuşacağız bunları. Sen yeter ki ye'se düşme. Üçüncü şartım empati. Sende olmayan için secdeye beklerim, işine yarayacağını düşünürsem veririm. Kardeşinde olmayanları da bana bildirmen ve ona yardım etmen karşılığında. Biliyorsun ki senin malına kardeşininkini de kattım. Dördüncü şartım hem fiziksel hem de ruhsal. Her yıl 1 ay kadar sürecek. Aç ve susuz kalacaksın. Bitti mi..? Hayır ! Susuz diline yalan degmeyecek , kötü sözlerle arkadaşlığını bitireceksin. Yıllardır çöle düşmüş ve susuz kalmış balıkları hatırlayacaksın. Son şartım ise ezber bozan tavrıyla kabulümdür. 7 defa döndüm , şu duayı okudum, şurada taşladım şeytanı ve cennetlik oldum. Bu değil ! Hissedeceksin ya sadece his. Ben buraya yüce bir emirle geldim , buradan çıkışım anadan doğma olacak.

Bembeyaz bir sayfa açacağım kendime.. Günler geçecek siyah lekeler de değecek sayfama ama ben tedbirliyim . Bu lekeleri silen tevbelerim de yer alacak biiznillah..

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Toplumsal cinnet!
Toplumsal cinnet!
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi