Vali'ye Mesaj, Arat'a Mektup... Aynı Kirli Ellerden
Mehmet Ali Kayacı

Vali'ye Mesaj, Arat'a Mektup... Aynı Kirli Ellerden

 

Ne kadar kirli bir hayatı var insanın... Çekiyorlar sanki her insanı yanlarına... Aman diyeyim, dikkat etmek lazım. Bizim bu kirli ellerle, ne sokakta ne de ekranda yer almamamız gerek. Allah yardımcımız olsun. (amin)

Son günlerde kurumlar arası bir diyalog havası oluşturulmaya çalışılıyor. Biz ne dinler arası diyalogu ne de kirli diyalogu bilmeyiz, beriyiz kardeşim.

Bunu hiçbir kimse çatışma olarak görmesin, hele ki Kanal 42 Televizyonu ya da 42 Konya Tv veyahut Konya Tv adlarıyla nasıl benimsediyseniz, Milli bir Ruha sahip kanalımız ilk gün gibi şuurludur ve refiğ kuruluşlara zarar gelmesini dahi istemez. Belki tek bir ismimiz olmadı ancak tek bir davamız oldu. Adaletsizliğin içinde gücünüz isimleri değiştirebilir ancak davaları değiştirmek, ona leke sürmek mümkün değildir.

Sözü uzatmanın bir anlamı olmadığı gibi kurumları da karşı karşıya getirmek doğru olmaz. Kimsenin bu çalışmalara yol açmaması gerekir. Ancak gerçeği bilmeliyiz.

Bildiğiniz üzere, geçtiğimiz günlerde Konya Valisi Yakup Canbolat için bir açıklama yapıldı. Sayın Vali ise, "sen kimsin? dedi, geçti. Sonra, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektup göndereceklerdi. Sanırım Gönderemediler. Sonuç olarak Konya Valisini şikayet ediyorlar.

Bir insanda ya da kurumsal bir yapıda bunu düşünebilmek hatta uygulayabilmek iki ihtimalin sebebidir. Ya bu adamlar yürek yemiş ya da ne yiyeceklerini bilememişler.

Şunu da gayet iyi anlamalı ve söylemeliyiz... Bu yapı, kurumumuzun bir diğer kuruma seçimde sağladığı üstünlük nedeniyle oluşan bir mekanizmadır. Bu mekanizmanın içinde, değerli kurumlar ve kurumlarda çalışan harikulade insanlar olduğu gibi, mekanizmanın kiri, pası, yağı ve artığı da bulunmaktadır. O nedenle iyi ve iyi olmayanları karıştırmayalım.

Yine sonuç olarak, yürek yemişler ise bu adamlar, dertsiz ve tasasızdır. Hiçbir şeyle, hiçbir kimse ile sıkıntısı yoktur ve adam gibi hakikati söylüyorlardır. Ancak... Eğer bu adamlar, ne yiyeceğini bilemeyen adamlar ise, zokayı yutmuşlardır. Yuttukları dünya pisliğini nasıl çıkaracaklarını düşünüyorlardır. İşte o vakit, bu adamların davalarının olmadığı, dönemin maşaları olarak yaşadıkları ortaya çıkacaktır. Ama sadece maşa değillerdir çünkü tatlının üzerinde kaymağı iyi bilirler.

Aslında anlıyorum ancak aklımın almadığı bir şey var. Siz olsanız, OHAL Valisine dokunmaya kalkar mısınız? Adalet Bakanı değişmiş, siyasi yapı yenilenmiş, kurtarıcılarınız da kaybolmuşsa, tabi ki yaaa.. Son çareniz ise, yargıya bile müdahale edersiniz.

Hangi ihtimal gerçektir, artık ona siz karar verin. Tahlil bizden, seçim sizden.

Diğer meseleyi açmadan evvel şunu da dile getirmeliyim ki, sanırım geçen yıl yapılan masa başı hatalar, Ankara merkezli kurtarıcı müdahaleler bu sene sonuç vermeyecektir. Yok hayır, yine sonuç verecekse, herkes külhanbeylik taslayacaksa vay halimize...

Ve yine bildiğiniz üzere, Ak Parti Konya İl Başkanı hakkında "3Sahifelik" bir mektup gönderilmişti. Bu mektup kime gönderildi? Bence asıl soru bu değil, kime gönderilmedi ya da kimin sesi çıkmadı.

Kamuoyunda herkesin dillendirdiği bir isim var. Ondan başkası olamaz diye de söyleniyor. Kendisi ile konuştum inkar ediyor. Neyse konumuz bu şahıs değil.

Ancak, mektubu gönderen şebeke kim? Neyi amaçlıyor?

Size bir soru... Bir kurumun Müdürü olarak çalışıyorsunuz. Hangi yapı ile hareket ediyor olabilirsiniz ki, "Musa Arat'a mektubu bizimkiler" gönderdi, diyebilirsiniz?

Hayır, hayır. Yanlış anlaşılmasın. Mafya ya da Tehdit Yapar Platformunun başından bahsetmiyorum. Bir medya kurumunun başından bahsediyorum.

Bu arada, "bizimkiler" derken, siz kimsiniz?

"Siz kimsiniz" derken, ben sadece merakımdan sual ediyorum yoksa toplantılarınızı, ne konuştuğunuzu nereden bileceğim. Sorarsa hakim sorar. Biz nerden bilelim, siz kimsiniz?, değil mi...

Son Söz...

Nasihatim sana: Her şeyle iştigali bırak;
Adamlığın yolu nerdense, bul da girmeye bak.
Adam mısın: Ebediyyen cihanda hürsün, gez;
Yular takıp seni bir kimsecikler sürükleyemez.
Adam değil misin, oğlum: Gönüllüsün semere;
Küfür savurma boyun kestiğim semercilere.

Mehmet Akif Ersoy

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı