Neden 30 Temmuz (!) Hiç Düşündünüz mü?
Mehmet Ali Kayacı

Neden 30 Temmuz (!) Hiç Düşündünüz mü?

O kadar heyecanlıyım ki, sanırım tarifi imkansız bir hastalık benimkisi...

Yıllar önce yapılmış olan bir mitingi son günlerde daha sık dile getirmeye başlamış hatta en kısa zamanda yeniden yapılmasını arzulamıştık. Sonra gönülden arzu ederken Konya mı İstanbul mu yoksa bir başka belde mi, diye de sorgulamıştım.

Sualime öyle bir yanıt buldum ki, beğenemeyen ben bile sevmiştim bu cevapları. Mitingin nerede yapılacağı değil, vaktinin ne zaman geleceği, kararın nasıl alınıp da açıklanacağı, halkın yaklaşık 40 yıl önceki duyarlılığı yeniden ortaya koyup koyamayacağı ve dahası şahit olmak.

Evet... Hep düşünmüşümdür, biz o günleri yaşamış olsaydık, hangi saflarda yer alır ve ne yapardık? Gördüm ki, hüzünlenişimiz derdimizdenmiş. Arzuladığımız bir gün yaklaşmakta ve biz şahit olacağımızdan dolayı mutluyuz.

Neden, hem heyecanlıyız ve mutluyuz... Çünkü, hakikatin bu kadar tatlı ve zor söylendiği bir zaman diliminde, saf tutabilmek, hakikati haykırabilmek ve bir anlamda da istikamet üzere yolda kalabilmek çok önemli.

İstikamet ve Hakikat... Sakın aklınızdan çıkarmayın !!!

Ve gelinen noktada, arzuladığımız gün kararlaştırıldı. İlginç detaylar ortaya çıktı. Nedir onlar... Tevafuklar tevafuklar.... Unutulmaz bir tarih daha karşımızda... Hazırlanın arkadaşlar, yıllar sonra iyi ki diye anlatabileceğimiz yolculuklar başlıyor...

Katil İşgalci Terör Örgütü İsrail, 23 Temmuz 1980 tarihinde Filistin'in başkenti Kudüs'ü, başkenti ilan etti. Karar 30 Temmuz tarihinde, Katil İşgalci Terör Örgütü İsrail Parlamentosu Knesset'te onaylandı.

Bunun üzerine Türkiye, 28 Ağustos 1980 tarihinde Kudüs'teki Başkonsolosluğu kapatarak, Katil İşgalci Terör Örgütü İsrail ile ilişkileri maslahatgüzarlık seviyesine indirdi.

Hemen ardından Milli Selamet Partisi, 6 Eylül 1980 tarihinde Konya'da Kudüs Mitingi yapmaya karar verdi. Milli Selamet Partisi'nin önderliğindeki miting için bir tertip heyeti oluşturuldu. Bu tertip heyeti ise, Kudüs Mitingine tüm siyasi partileri ve liderleri davet etti. Öyle ki, Milli Selamet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın katıldığı mitinge yüz binler katılım sağladı.

Mitingin ardından Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, Siyasi Partiler Kanunu açısından MSP hakkında soruşturma başlattı. Genelkurmay 2. Başkanı Haydar Saltuk, 29 Ekim 1980 tarihinde yapılan bir basın toplantısında, "12 Eylül Darbesinin gerçekleşmesinde Konya Mitingi, bardağı taşıran son damla olmuştur", dedi.

Şimdi, yıl 2017...

Milli Görüş düşüncesinin o gün ki tek temsilcisi "Milli Selamet" iken, bugün ki tek temsilcisi "Saadet Partisi"...

Ve o Saadet Partisi, 37 yıl öncesinin düşüncesini hayata geçirmeye karar verdi.

D8'in merkezi Konya, Kudüs Mitingine şahitlik etti ise, D60'ın hatta D160 merkezi İstanbul'da 2. Kudüs Mitingine tanıklık edecek. 37 yıl evvel toplumun temelini buluşturan Kudüs Davası, bugün yeniden bir ve beraber olmaya yöneltecek. Ve yine, Türkiye bayrakları ile Filistin bayraklarının gölgesi Müslümanlara huzur getirebilir.

30 Temmuz 2017'den sonra neler olacak?

Ne olacağını bilmem ama ben bir beklenti içerisindeyim...

1-) Uyuyanlar Uyanacak...
2-) Uyanıklar Akıllanacaklar...
3-) Uyumayanlar Dirilecekler...
4-) Fatihler, Selahattinler beklenmeyecek...
5-) Katil İşgalci Terör Örgütü İsrail Uyuyamayacak...
6-) Müslümanlar Hiç Uyumayacak. Akıllanacak. Düşünecek...
7-) Halk Hakikati Dile Getirecek...
8-) Yönetici Düşmanına Tavrını Gösterecek...
9-) Müslümanlar Dostunu/Düşmanını Bilecek...

İşte, İslam Birliği'nin ilk adımları atılırken hep birlikte şahitlik edeceğiz. Tanıklığımızın ardından beklemek ya da zaman kaybetmek olmayacak. Yalnız kalan idareciler, gerçeğin dışında kalan mazlumlar/mağdurlar; Milli bir Şuur ile hep birlikte hareket edeceğiz.

Safları Sıklaştırın, İstikametten Ayrılmayın... Hakikat Tekdir Bilene... Muhabbetlerimle

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı