Trump, Suud'da Nifaktayken; Görmez Hoca, İslam Birliği Peşindeydi
Mehmet Ali Kayacı

Trump, Suud'da Nifaktayken; Görmez Hoca, İslam Birliği Peşindeydi

Milyonluk araba, FETÖ ile kurulmak istenen bağ, TRT'deki yayını kabul etmeme...

Efendim, geçin bunları... Asıl meseleye gelin.

Görmez Hoca'nın Hayır Dedikleri ve Tarihi Müdahalesi

Bir değil birkaç tane.

Evet. Devletin düştüğü hataları görememiş hatta farkında varmış olmasına rağmen de müdahale edememiş olabilir. Ancak biz  biliyoruz ki, elinden geleni yapmış ve gayret sarf etmiştir.

Hakeza, bu gayreti sarf etmiş olmasaydı, garip bir savaşın içindeydik.

Cübbeyi eline alan bir şahıs Sultanahmet'te vaaz verecekmiş... Fitnenin menbaı olmuş şahıs Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı da devreye sokmuş... Daha kürsüsü yokken bizi savaştıracak bu zihniyete Görmez Hoca, "hayır" dedi ve bu savaşa yol vermedi.

Başka.

İslam Birliği toplantılarını açıktan, aleni olarak ya da bilinmez bir denklem üzerinden yürüttü. Kimsenin idrak edemeyeceği ilişkileri kurdu ve Türkiye'nin yüzünü batıya değil doğuya ve kardeşlerine çevirdi. Hatta, bu merhalede kalması içinde büyük bir çaba gösterdi.

Çok uzatmak istemiyorum. Birçok nedenden sadece en önemli olanı idrakinize sunuyorum.

Amerika'nın başkanı nasıl Suudi Arabistan'da birileri ile toplanmış ve İslam Coğrafyasında birliktelik sağlayacağız mesajı verdi ise, bilin ki bu mesaj Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in yaptığı ziyaretlere misilleme ve bağlantıları koparmak için karşıt bir mücadelenin eseridir.

15 Mayıs 2015'te Kudüs'te Mescid-i Aksa'da, siyonist rejimin kuruluş yıldönümünde, Kudüs hutbesi okuyan Prof. Dr. Görmez, İran'ın başkenti Tahran'da düzenlenen ve İslam ülkelerinden temsilcilerin katıldığı konferansta '29. Uluslararası Vahdet Konferansı'nda konuştu ve İslam dünyasında yaşanan mezhep çatışmalarına son verilmesi için çağrısında bulundu.

Yazılacak daha çok şey var ancak meselenin özetini idrak etmek biz Müslümanlara yeter.

Yazımı sonlandırırken, idrak ediyorum ki, İslam Coğrafyasından gönderilen birçok mesajı hatırlıyor ve uzun yıllar sonra Müslümanların memnun olduğu bir ismin görevden ayrıldığına şahitlik ettiğimi hatırlayarak üzülüyorum.

Ve şimdi Görmez Hocamızın asli mücadelesi yeni başlıyor... Hocam, tevdi edilen görev bitti, ilmen idrak edilen göreviniz başlıyor.

Yüreğinizde taşıdığınız hassasiyeti kaldığınız yerden lütfen sürdürün.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı