Realizm mi, Romantizm mi ?
Mücahid Rıza Alper

Realizm mi, Romantizm mi ?

Sayın Cumhurbaşkanının bir cümlesiyle Türkiye de herkes, yeri geliyor sokaklara dökülüyor, yeri geliyor Dolar birimindeki paralarını Türk Lirasına çeviriyor, hep bir ağızdan bir kuruma ya da bir siyasi partiye yükleniyor ve bu inanılmaz propaganda karşılığında kendileri adına çoğu zaman olumlu sonuçlar alıyorlar.

Ancak bir konu var ki hem Sn. Cumhurbaşkanımızın hayran kitlesi hem de büyük iş adamları ve televizyon kanallarında adeta ‘’ padişahımız çok yaşa’’ diyen bir takım gazetecilerde bu konuya kulak asmadı, bu konuyu biz köşemizden gündeme getirerek Cumhurbaşkanımıza bu konuda destek verdiğimizi göstermiş olalım.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Faiz meselesini çözmemiz gerekiyor. Yalnızlığımı biliyorum ama mücadelemi sürdüreceğim, kararlıyım." Dedi ama dediğimiz gibi bu konuyu dile getiren bir Allah’ın kulu ortalıkta görünmedi.

 2016 yılında devlet bütçesinden faize ayrılan miktar 56 Milyar Dolar, faize hangi açıdan bakarsanız bakın, faiz insanların emeğini sömüren zulüm sisteminin, eli bıçaklı seri katili gibi insanların haklarını kesip biçmektedir.

 Her takdirde en büyük din, iman, vatan savunucu olan bu milyonluk kitleler neden bu konuda Cumhurbaşkanımızı yalnız bırakmaktadırlar? Reel politik safsataları ile kendilerini kandıranlar, tüyü bitmemiş yetimin hakkını Amerika’ya yedirmenin hesabını nasıl vereceklerdir?

  İstikrar, senelerce üst üste iktidar olmak değildir, iktidar olduğun müddetçe insanının refah seviyesini yükseltmek, hak ve hukukunu korumak, can ve mal güvenliğini temin etmektir, Allah aşkına yıllarca yapılan uyarılara kulak asmayan hükümet, ülkeyi iktisadi açıdan nereye götürmekte, milletimiz bu korkunç tabloyu gördüğü halde nereye gitmektedir?

 Faiz, haksız vergi, pahalılaşma Türk ekonomisinin en temel problemleriyken, Sn. Cumhurbaşkanını bu konuda yalnız bırakan kitleler maalesef bu ülkenin öz kaynaklarından beslenen ‘’kan emici’’ sınıfının mensuplarıdır. Bir takım televizyon kurumları bu ülkenin menfaatini değil kendi menfaatlerini koruyup kollamak için ‘’modern hokkabazlık’’ yoluna başvurmakta, milletimizi büyülemektedir, ekonominin gerçeği sokaklarda ve caddelerde işsiz, aşsız, kredi kartı, vergi mağduriyetiyle boğuşan insanlarımızdır.

İnşallah önümüzdeki günlerin memleketimiz için daha güzel olacağını temenni ediyor, bu zulüm dünyasının çarklarının kırılacağını, ülkemizin ‘’Adil Düzen’’ sevdasındaki bir idareye gebe olduğunu hissediyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Toplumsal cinnet!
Toplumsal cinnet!
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi