İslam Birliği Şart !!!
Berat Özsoy

İslam Birliği Şart !!!

Uzun süredir İslam Coğrafyası’nda devam eden zulüm rejimleri hızını kesmeden üstelik daha şiddetli bir şekilde aralıksız devam ediyor. Son zamanlarda İslam Coğrafyası’nda yer alan birçok bölgede Müslümanlara karşı şiddetli bir şekilde zulümler uygulanmaktadır.

 Peki, biz yapılan zulmün farkında mıyız?

Televizyondan gördüklerimizle, internette karşılaştıklarımızla,  gazeteden okuduklarımızla, çevremizden duyduklarımızla İslam Coğrafyasındaki yapılan zulmün devam ettiğinin farkındayız.     

Peki, biz yapılan zulme engel olmak için ne yapıyoruz?

Biz sadece ah! Vah! Demekten başka bir şey yapmıyoruz. Ama tabi ki de zulme uğrayan Müslüman kardeşlerimizle dua edenlerimiz maddi gücü olup da yardım gönderenlerimizde var. Bu arada maddi gücü olmayıp yardım gönderemeyenlere de sözümüz yok. Şimdi bu zulme engel olabilmek için bir tek yaptığımız maddi ve manevi yardımlar çerçevesinde bakarsak yapmış olduğumuz yardımlarımız yetersiz kalıyor.

Peki, ne yapmalıyız?

İşte bizim yapmamız gereken tek şey İslam Coğrafyasındaki bölük pörçük yaşamaya devam eden tüm Müslümanları bir araya getirip İslam Birliği çatısı altında toplayarak tek vücut halinde bir arada tutmaktır. İşte o zaman ne savaş kalacak nede herhangi bir sorun kalacaktır. Ama tabi ki de bu sözlerimden sonra bana da şu sözleri de diyecek olanlarda vardır;

Mesela biz tüm Müslümanları bir araya topladık, İslam Birliğini kurduk diye düşünelim.

Pekala, bundan sonra Yahudi, Hıristiyan bizle uğraşmayacak mı? 

Tüm düşmanlarımız bitecek, hiç derdimiz olmayacak mı?

Diye soranlarınızda, söyleyenlerinizde tabi ki olacak. Ama şu bir gerçektir ki: Müslümanlarla uğraşan bu Yahudi, Hıristiyan ve tüm Müslüman karşıtı toplulukların tek amacı Müslümanların bir araya toplanmasına engel olmak ve istediklerini rahat bir şekilde yapabilmektir. Biz İslam birliğini kurduktan sonra bizimle illaki de uğraşacaklardır ama zafere ulaşan onlar değil bizler olacağız. Çünkü: biz bir bütünüz, tek vücuduz.

Nasıl derseniz?

 Tabiri caizse şöyle bir örnekle açıklayayım: kolumuz İslam, parmaklarımızın her biri Müslüman toplulukları olsun şimdi biz karşımızdaki düşmanımızı tek parmağımızla mı rahat iter onu yer yatırırız yoksa bileğimizden gücü alıp yumruğumuzla mı yere yatırırız. İşte her şey burada bitiyor. Tabi ki de yumruğumuzla yere yatırırız. Tamda söylemek istediğim şey bu. Biz bir bütün olacağız tek bir yere bağlı ama bir araya gelip birleşmediği sürece yumruk olamayan parmaklar gibi olmayacağız.

Tüm Müslüman alemini bir araya getirip, birlik olup, gücümüze güç katıp düşmanımızı yani Hıristiyan, Yahudi ve  Müslümanlığa düşman kesilmiş topluluklara karşı zaferi elde eden biz olacağız.

Tabi ki öncelikle şunu bilmemiz gerekiyor: Bizim düşmanlarımız bize hangi yollarla savaş açıyorlar. Bu yollara bir bakalım:

1: Fikir ve düşünceleri saptırma yoluyla,

2: Terör, kargaşa ve bozgunculuk çıkarma yoluyla,

3: İşbirlikçilerin ve destekçilerin yoluyla,

Düşmanlarımız bizler savaş açıyorlar.

Bunları ayetlerle açıklayalım, ona göre hareket ederim ve zafere ulaşacak olanlar biz olalım.

Öncelikle birinci maddemizi bir ayeti kerimeden yola çıkarak açıklayalım. Allah (c.c) Nisa süresini 46. Ayeti kerimesinde şöyle buyurmaktadır. ‘’ Yahudilerden öyleleri var ki, ( kelimeleri yerlerinde kaydırıp) tahrif ederek onları anlamlarından uzaklaştırırlar…’’ (Nisa:46) diye buyurmaktadır. Yani bizler doğruları söyleme çabası içinde olsak da onlar doğruları saptırıp bize karşı olacaklardır. Ama biz yılmayacağız doğruyu söylemeye devam edeceğiz. Bu birinci maddemizdi.

Şimdi de ikinci maddemizi tekrardan ayeti kerimeden yola çıkarak açıklayalım. Allah (c.c) Maide suresinin 64. Ayetinde şöyle buyurmaktadır. ‘’…kafirlerin aralarına, kıyamete kadar (sürecek) düşmanlık ve kin soktuk ne zaman savaş için bir ateş yakmışlarsa ( fitneyi uyandırmışlarsa) Allah onu söndürmüştür. Onlar yeryüzünde bozgunculuğa ( kargaşa çıkarmaya) koşarlar, Allah ise bozguncuları sevmez.’’ (Maide:64)  diye buyurmaktadır. Yani bizler hak olanı söylemeye ve uygulamaya devam edeceğiz. Üzerimize düşen budur. Bunu uyguladığımız zaman muhakkak ki Allah ayeti kelimesinde buyurduğu gibi bozguncuların oyununu bozacaktır. Buda ikinci maddemizdi.

Şimdi de son olan üçüncü maddemizi inceleyelim. Diğer maddelerde olduğu gibi son maddemizde Allah (c.c)’ın ayeti kerimesinden yola çıkarak açıklayalım. Allah (c.c) Maide süresinin 51. Ayeti kerimesinde şöyle buyurmaktadır. ‘’ Ey inananlar! Yahudi ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah,zalimler topluluğunu doğruya iletmez. (Maide:51) diye buyurmaktadır. Yani Allah (c.c) bizlere apaçık bir şekil de Yahudi ve Hıristiyanlardan dost edinmememizi emretmektedir. Aksi taktirde dost edinirsek bizimde kuşkusuz onlardan biri olduğumuzu belirtmektedir. Bizimde yapmamız gereken tabi ki de onlarla dost edinmemek, zalimlerin topluluğuna doğru ilerlememektir. İşte bizle de şüphesiz İslamı en güzel şekilde yaşayıp, hakkı anlatıp doğru yolda bulunmamız gerekmektedir. Şüphesiz Allah zalimler topluluğunun doğruya iletmez.

Şimdi bizde düşmanlarımızın bize nasıl, hangi yollarla bozgunculuk yapacağını öğrenmiş olduk.Bir az önce bahsetmiş olduğumuz ayeti kerimeler çerçevesinde ilerleyip,yolumuzu çizersek şüphesiz İslam Coğrafyasında kandan göz yaşları akmayacak.Müslümanlar işkenceye uğramayacak ve öldürülmeyeceklerdir.Şüphesiz Allah ayeti kerimesinde Zalimleri doğruya iletmeyeceğini belirtmiştir.

Bu sözlerimden yola çıkarak şimdi var olacağız,birlik olacağız ve Müslümanları bir araya toplama gayreti içinde olacağız.Arzumuzu sözde bırakmayıp,faaliyete geçireceğiz.İşte İslam Coğrafyasında işkence gören,şehit edilen on binlerce Müslüman kardeşimize en büyük iyiliği yapmış olacağız.Ama kesinlikle bu yolda çabalarken nefsimize yenik düşüp, olmuyor,imkansız,başaramayız,zafere ulaşamayız,çok geç kaldık deyip zalimlere yol açmamalıyız.Var gücümüzle çalışarsak iş o zaman İslam Birliğini kurup,Yeni Bir Dünyayı inşa edeceğiz.

‘’Şüphesiz ki bu Kur’an en doğru yola iletir;iyi davranışlarda bulunan müminlere,kendileri için büyük bir mükâfat olduğunu müjdeler.’’ (İsra:9)

Berat ÖZSOY

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi
Ayasofya’da yine bir fetih muştusu
Ayasofya’da yine bir fetih muştusu