Başkent Doğu KUDÜS!!!
İsmail Kaplan

Başkent Doğu KUDÜS!!!

Ümmetin kanayan yarası Kudüs, tarihin en sancılı günlerini yaşıyor.

Müslümanların İlk kıblesi olan mescid-i aksa, şu anda maalesef işgalci terörist İsrail tarafından esir altında.Ve bunun yanı sıra küstahca KUDÜS’ü başkent ilan ediyor.

Ama bakıyoruz Bütün Müslüman ülkeler uykuya geçmiş resmen. Müslüman ülkeler adeta susuyorlar ve sustukları gibi kalsalar keşke.

Suudi Arabistanın başındaki (Selman bin Abdülaziz el suud) sözde Müslüman özde işbirlikci olan bu adam ülkesinde Kudüs adına mitingleri yaptırmamak için karar alıp yasak ediyor. Ülkedeki insanlarıda nasıl uyuttuysa halkında bu duruma sesi çıkmıyor, onlar da susmuş adeta Kudüs’ün ayağımızın altından kayıp gitmesini bir kenarda izliyorlar.

 

 

Peki Türkiye Ne Yaptı?

Türkiye’de El-HAMAS’ın lideri İsmail HANNİYYE’nin başlattığı intifadan itibaren hareketlilik hiç kesilmedi.Ülkenin her yanında Hemen stk’lar, topluluklar, platformlar birlik ve beraberlik içinde basın açıklamaları,eylemler ve mitingler gerçekleştirdiler.

İstanbul yenikapıda KUDÜS İSLAMINDIR MİTİNGİ,

Ankara Tandoğan KUDÜS MİTİNGİ ve daha niceleri yapıldı.Bu mitingler bütün Müslümanları uyandıracak nitelikte ve bir o kadar kalabalıkla yapıldı. Gerçekten bu noktada tüm stk’lar ve türk halkı takdire şayandır.

 

 

Ya Hükümet Yetkilileri Ne Yaptı?

 

Hükümet yetkililerinin hepsi açıklamalar yaptılar konuştular.

Hatta sayın cumhurbaşkanımız İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT)’yi olağanüstü durum olarak istanbul’da topladı.(Bu toplantıya suud kralı katılmadı.)

Ve cumhurbaşkanı İsrail’e karşı tepkisini bu şekilde dile getirdi:

Kudüs bizim ilk kıblemizdir, bizi denemeyin.

Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir.

Eğer trump Kudüs ü israilin başkenti olarak tanırsa israil’le olan ilişkimizi gözden geçirmek zorunda kalırız dedi. Ve İİT’de bulunan bütün ülkelerin liderleri sırayla konuştular.Ayrıca İİT’de bulunan bu ülkeler aynı zamanda BM üyesi ülkeler.

Tabi Cumhurbaşkanımız ve diğer ülkelerin ümit verici sözlerinden sonra, o kadar tepkiden sonra, hiç beklenmeyen bir sonuç çıktı.

 Sonuç ne mi, maalesef hüsran İİT yayınladığı bildirgeyle Müslümanları sırtından vurdu diyeceğim ama o az kalır kalbimizden vurdular ve bildirgede DOĞU KUDÜS’ü filistin’in başkenti ilan ettiler.

 

DOĞU KUDÜS, bizim, filisti’nin olan toprakların %20 sinin olduğu bir yer.

Geri kalan yerlerin toplamı ise %80 dir.

Zaten bu %20 filistinin şu anda işgalden koruduğu tek yer,diğer %80 oranındaki alan ise israilin işgali altında olan yer.

Eeee sen bu bildirgeyi yayınlayarak ne yapmış oluyorsun işgali kabullenmiş oluyorsun. Onca şehidin kanını yerde bırakıyorsun onlarca masum çocuğun verdiği canlar boşamı gidecek. Maalesef bu gaflet midir, yoksa Kudüs’e ihanetmidir bilemedim ama bu gafletse bile kabullenilebilinir gibi değil.

Kudüs bizim onurumuzdur,

Kudüs bizim namusumuzdur,

Kudüs tekdir doğusuyla batısıyla islamındır.

 

Sözlerime son verirken:

ALLAH bize feraset,kuvvet,hidayet ve şuur versin.

İnşallah KUDÜS’ü ve Müslümanları muzaffer eylesin.

ALLAH’a emanet olun, Es-Selamun Aleykum. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Toplumsal cinnet!
Toplumsal cinnet!
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi