İslami Ve Ahlaki Değerlerin Yozlaşması
İsmail Kaplan

İslami Ve Ahlaki Değerlerin Yozlaşması

Öncelikle şunu dile getirmek isterim ki, ne yazık ki gençler olarak öyle bir vaziyete gelmişiz ki saygısızlık almış başını gidiyor. Baktığımız zaman İslami şuursuzluk bir yandan,ahlaksızlık bir yandan gün geçtikçe artıyor.

Sadece bu olsa yine iyi MÜSLÜMAN bir aileden dünyaya gelipte ben ateistim diyenler bile çıkıyor.

 

Bir sokağa çıkın bakın gençlerin %90’ı el ele koyun koyuna çarşıda,pazarda,sokakta her yerde sarmaş dolaş geziyorlar.

Biz bu gençlere yaptıklarının doğru olmadığını hem toplumsal ilkelere hem de imani temellere aykırı olduğunu söylediğimizde de aldığımız cevap şu:

Yavv abi hangi devirde yaşıyoruz kaçıncı yüzyıldayız biliyormusun diyorlar.

İşte bu yaptıklarının doğru olmadığını bildikleri halde birde bu cevabı veriyorlar. Bir de aklımın ermediği bu genç çok hacı hoca geçinen bir adamın çocuğu ne yazık ki bu hale geldik.

 

Bu da neden:

Çünkü ülkemizde o kadar batıya özendiriliyoruz ki gençlerde yapılanlar normalmiş gibi algılıyor o şekilde hareket ediyorlar.

Maalesef işin gerçeği kötü,Gençler ileride bizden sonraki “nesil” nasıl olacak bizim çocuklarımızda bize saygısızlık yapacaklar mı? diye sorgulamıyorlar.

Hatta biraz daha ileri gidecek olursam şu noktada çok emin konuşabilirim ki kendi çocuğunun kendileri gibi olmasını bile istemezler.

 

Peki bu neden kaynaklanıyor?

Ben size en kısa cevabını vereyim (EĞİTİM)sizlikten.

Burada eğitimden kastederken sadece okulda ki öğretmenin verdiği eğitimden değil, Ailenin de verdiği eğitimden,terbiyeden de bahsediyorum.

Burada maalesef en büyük vebal annemizle  babalarımıza düşüyor. Tam manasıyla ahlaki ve imani eğitimi vermeleri gerekiyor

Biz küçükken en azından 3 aylık okul tatilinde Kur’an kurslarına giderdik ve orada dini ilmi eğitim alırdık ama o zaman ki hocalarımız çok büyük bir ilime sahiptiler çünkü zamanın medresesinde yetişmiş alimlerin talebeleriydiler.

 

Şimdiler de ise eğitim sistemi malum Avrupalaştı onlarca imam hatipler onlarca ilahiyatlar var ama eski kaliteli eğitmenler ve eski hevesli öğrenciler yok artık her şey herkes için kolay nasılsa babaları çalışıyor çocuklar üniversite okuyor daha olmadı paran yetişmedi git devlet sana KYK adı altında kredi versin ohhh ne güzel ama her şey para değil bunu anlamak ve anlatmak lazım. Birde bu hocalar eskiden hakkı haykıran hocalardı şimdi hepsi bazı parti mensuplarına yalakalık yapacağım diye hakkaniyetin çok uzağında konuşuyorlar ne yazık ki buda bizi derinden üzüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı