Advert
Advert
Advert
Onlar bizi sömürüyorlar biz ise poşetlere tepki gösteriyoruz.
Erdoğan Aydın

Onlar bizi sömürüyorlar biz ise poşetlere tepki gösteriyoruz.

Genlerimizle nasıl oynandığını anlatamıyorduk. Üç kuruşluk poşet nasıl bir yapıya sahip olduğumuzu, neye tepki vereceğimizi neye vermeyeceğimizi gösterdi bize. En başında söyleyeyim. Yöneticilerimiz özellikle şu poşete gösterilen tepkilere bir araştırma komisyonu kurmalı ve Türk milletinin ne hallere geldiğini görmeli. Şimdi geçmiş olsun. Bu çok ciddi bir mesele. Üç boyutlu değil yedi boyutlu araştırılmalı bu tepkiler. Eyvah eyvah denmeli. Acınmalı ve yeniden bu toplumu kendine getirmeli... Artık o yedi düvele niçin karşı çıktığını bilen bir toplum yok karşınızda. Artık yedi düvel gibi yaşayan, yiyen ve onlar gibi düşünen bir toplum var karşınızda. Neye niçin tepki koyacağını bilmeyen bir toplum. Milli ve manevi değerlerini kaybetmiş, kaybettiklerini aramayan bir toplum oluşmuş karşınızda. Yıllarca bu ülkede o kadar tepki gösterilmesi gereken konular oldu ki, bir poşet kadar halkın gündemine inmedi. Ama nedense poşetler halkın gündemine iniverdi. Evladına istediği okul kıyafeti alamayan babanın intiharı yirmi beş kuruş poşet kadar değerli olmadı.

Hemen sınırımızda Irak'ın işgalinde incirlik'ten dört bin dokuz yüz doksan sorti yapan Abd uçakları iki milyon müslümanı öldürürken yirmi beş kuruş kadar gündem oluşturmadı. Yine Irak'ı işgalinde iki yüz elli bin müslüman kadınların tecavüze uğraması yirmi beş kuruşluk poşete tepki kadar gündem olmadı aramızda. Ya işgal için altı hava limanı, yedi deniz limanını Amerika’ya tahsis eden hükümetin bir bildiği var denilerek, poşetin ücretli olmasına bildiği var denilmedi. Sorgulanması gerekenler sorgulanmadı. Her ne kadar poşedi ücretli kılan hükümetin bir vekilinde Türkiye'nin en büyük poşet fabrikası olsada, bu poşet çevre kirliliğine bir çözüm olabilmek için atılmış bir adım idi. Bence gayet yerinde alınmış bir karardı. Hele şimdi gözünüzün önüne getirin bakayım. Eşinizi çocuğunuzu aldınız bir bahar günü sıcaklar bastırmışken bir baraj gölü kenarına pikniğe gittiniz. Arabanızı istop ettiniz, eşyalarınızı iki elinizede alıp şöyle bir ağaç dibinde gölge bir yer arıyorsunuz. Arıyorsunuz ama temiz bir yer bulamıyorsunuz, çünkü önceki günlerde buraya gelinmiş ve her yer poşet dolu çöpler bırakılmış, çeşit çeşit poşetler atılmış. Yalan mı.

Siz gittiğimiz yerlerde poşet bırakmamış olabirsiniz ama bırakanlarda sizin gibi piknik için gelmişlerdi. Her neyse konumuz poşetlere neden bu kadar duyarlı olmaya başladığımız idi. Yediğimiz tatlılarda, mısır şurubundan yapılmış civalı tatlandırıcılara poşet kadar tepki gösteremedik karaciğerlerimiz biterken. Biz faize helali hoş olsun diyenlere poşet kadar tepki göstermek yerine başımın üstünde yerin var diyerek defalarca iktidarı altın tepsilerde sunduk cömertce. Eflasyon, devalüasyon, dövizin darbeleriyle inlemeye başladık. Sonra sabah seherletinde bol rızık için dua ettik. Savaş açtığımız karşı gücün ne olduğunu bilmiyorduk. Hayatı ve Kur'anın bize hazır paket halinde sunduğu modeli almayı düşünmedik hiç. Böyle bir metod var diyenlerle de hep dalga geçti. Hayatı boyunca hep patinaj yapmaya razı olmuştuk. Bu olmadı, başka patinaj çeken arabaya bindik, bu da olmadı başka bir patinaj çeken araba....

Ama nedense bir türlü patinajdan kurtulmak istenmiyor gibiydik. Hayatı bu kadar anlamsızlaştıran ne olabilirdi. Etrafımızda o kadar adaletsiz durumlar varken alt tarafı bir poşet... Halbuki Osmangazi köprüsünden hiç geçmediği halde, bu köprüden geçen ve geçmeyen araçlar için verdiği paralara tepki göstermedi bu insanlar. Faize yılda yüz on sekiz milyar lirayı cebinden ödeyen bu millet, yirmi beş kuruşa gösterdiği tepkiyi göstermedi. Biz nasıl bir millet olduk. Tepkileri i neye yapacağımızı genlerimizin değiştirildiğini görmemezlikten gelemeyiz. Yıllardır genetiği değiştirilmiş tohumları yedirdiler bize, hala yediriyorlar. Bizde onları iktidar yapıyoruz. Onlar bizi sömürüyorlar biz ise poşetlere tepki gösteriyoruz. Artık gelecek kalmadı işgal heryerde.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
ZOR DEĞİLMİŞ…
ZOR DEĞİLMİŞ…
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi