Yılbaşı çılgınlığımız ve kaybolan kimliğimiz
Yasin Çıkrıkcı

Yılbaşı çılgınlığımız ve kaybolan kimliğimiz

İçinde bulunduğumuz hafta, yılbaşı gecesi için hazırlanan Radyo ve Televizyon programları, Şehirleri istila eden hindi sürüleri, günler öncesinden ayırtılan içki masaları, kaçak olarak kesilip evlere götürülen çam ağaçları, acayip bir kılığa girerek evleri dolaşacak noel baba sürüleri ve ailesinin rızkını milli piyango biletlerine verip haram bir kazanç beklenmesi...

İşte bütün bunlar sıcak yuvaların yok olmasına, gençlerin kötü yola sapmasına, bunlarında ötesinde büyük günahların işlenmesine sebep olacak şeytani tuzaklardır.

Evet, bu saydığım rezaletler her yılbaşında olduğu gibi bu yılbaşında da olacak, fakat bunun daha da kötüsü bu saydığım rezaletlerin toplumsal bir şekil almasıdır. Dünya çapında bir isyan yapılıyor ve Müslüman da bu isyan topluluğunun içinde yer alıyor. Müslümanlar bir isyan topluluğunun içinde asla olmamalıdır. Yine bu geceye özel birşeyler yapmak, hatta hediyeleşmek dahi günahtır.

İçimizden bir kısım bu kepazeliği sırf Avrupaya şirin gözükmekten ve kendisini medeni-çağdaş olarak aldatmasından kaynaklanmaktadır. Bilmiyorlar ki ne yaparlarsa yapsınlar Avrupalı özellikle Yahudi ve Hristiyanlara asla yaranamazlar. Bunların razı olmayacaklarını Alllahu Teala Bakara Suresi 120. Ayetinde şöyle bildiriyor.”Kendi dinlerine uymadıkça Yahudi ve Hristiyanlar senden asla hoşnut olmayacaktır. Onlara de ki “Doğru yol ancak Allah’ın yoludur.”

Hz.Muhammad Mustafa (S.A.V) efendimiz ise şöyle buyuruyor;

“Her kim bir kavme benzemeye çalışırsa o onlardandır.” Efendimizin bu sözünden de anlaşılıyor ki bir kimse bir kavmin, bir topluluğun hayat tarzını, yaşamını, giyimini ve yaptıkları her ne var ise onları taklit edip bu hususta onlara benzemeye çalışırsa, bu onlara meftun ve hayran olduğunun göstergesidir ve ona tabii olmuş sayılır.

Demek ki  içki içmek, kumar oynamak, dans yapmak, çam ağacı süslemek, akla hayale gelmeyecek rezaletler yapmak Hristiyan ve Yahudileri memnun etmez.Onları memnun edecek tek şey İslam dinin bırakıp kendi dinlerini kabul etmektir.Müslamanın bu hususta uyanık olması gerekir.

Bugün Yahudi milletinin Müslümanlara yaptığı zülum açıkca gösteriyor ki onlar bizim dostumuz değil, onlar birbirlerinin dostudur.Dünyanın tüm ülkelerinde müslümanlara sırf Allaha ve Resulune inandıkları için yapılan eziyet, cefa ve sıkıntılır İslam dinine karşı yapılmaktadır.Onların olan yılbaşını kutlamak için gösterdiğimiz çaba ve gayret bizimde onlara uyduğumuz anda, onlara benzemeye çalıştığımız takdirde onların yaptığı zulme ortak olmamızın bir neticesidir.Bizler müslümanlığı yok etmeye çalışan bu milletlerin geleneği olan yılbaşını nasıl kutlarız,ve bu hal üzerine ölür isek Allah’ın huzurunda ne cevap veririz?

İslam dini Müslümanların imanlarında, ibadetlerinde,milli ve manevi gidişatlarında müslüman olmayanlara benzemelerini, onları taklit etmelerini ve onları dost edinmelerini, onların  inançlarının alameti olan şeyleri yapmalarını yasaklamıştır.Bu haramdır diyerek sadece bizim kaçınmamız yetmez, Müslüman kardeşlerimizide uyarıp onlarında bu hataya düşmesini engellememiz gerekir.

Allahu Teala hepimize hakiki imanı yaşamamızı nasip eylesin…

Selam ve Dua ile…

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi
Ayasofya’da yine bir fetih muştusu
Ayasofya’da yine bir fetih muştusu