Tembellik ve İşsizlik
Mücahid Rıza Alper

Tembellik ve İşsizlik

Türkiye’nin dünden bugüne en temel problemlerinden biride işsizliktir.

 Bu problem maalesef ülkemizin üzerinde bir kambur olarak yıllardan beri durmaktadır.

 İşsizlik sadece iş sahalarının azlığından değil aynı zamanda yeni neslin tembelliğinden kaynaklanmaktadır, iş beğenmeme ya da masa başı iş istekleri maalesef işsizlik rakamları üzerinde etkili oluyor.

 TÜİK tarafından yayınlanan verilere göre işsizlik oranı 2016’da %11.3 olmuştur, sayısal olarak 3.493.000 insanımız işsizdir.

 İş sahalarının hem devlet hem özel sektör tarafından genişletilmesi gerekmektedir.

 Bakınız Demir Çelik fabrikası Karabük’ü Karabük yapan fabrikadır kuruluşundan günümüze kadar on binlerce insan ekmek yemiştir, kazancını sağlamıştır.

Gelelim genç işsizlik oranına ve tedavisine, yine aynı yılın istatistik verilerine göre genç nüfustaki işsizlik oranı %19.9 olmuştur.

İkinci Cihan Harbinden sonra geriye yıkık dökük mağlup bir Almanya kalmıştı ancak genç nüfusun üretkenliği ve sanayileşme adımları ile hem Almanya güçlendi hem her Alman gencinin eli iş tutar hale gelmişti, bugün Almanya’nın durumunu konuşmaya ve gözden geçirmeye gerek yok zaten herkesçe malum.

 Ülkemizde son yıllarda İmam-Hatip liselerine büyük yatırımlar ve rağbet oluyor, Allah bu desteği verenlerden razı olsun ancak aynı oranda destekleri Meslek Liselerine vermediğimiz müddetçe Türkiye’nin üretmesini beklemek hayalcilik olur.

 Meslek Liselerine verilecek destekle hem alanında uzman insanlar yetiştirirken hem çalışılacak iş sahalarını genişletmek Türkiye’nin hem güçlenmesine hem işsizlik oranlarının düşüşe geçmesine vesile olacaktır.

 Gençliğimiz memlekete faydalı olmak şuuruyla yetiştirilmeli, eğer bunu başarabilirsek güzel günlerin çok yakın olduğunu ümit ediyorum..

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Yatırımcı Bilgi Merkezi - YABİMER     2017-05-22 Maalesef son zamanlarda İş aramayan işsizler diye bir sınıf oluştu. Devlet yatırımları desteklerken bir taraftan da sosyal politikaları iyi belirlemeli devlet yardımları hiçbir zaman amacı dışına çıkmamalı ve insanları tembelliğe alıştırmamalı. Çevremizde işi olup ta İşçi bulamayan birçok insan da var. İşsizlik ancak yeni yatırımlarla desteklenirse son bulur. Bu aralar yatırımcıların en çok kullandığı adreslerden biride elbette https://kralilan.com/ . Yatırımların önünü açan Yatırım.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Toplumsal cinnet!
Toplumsal cinnet!
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi